הסכמה עם המוכר על המחיר, התשלום ולוח הזמנים

הסכמה עם המוכר על המחיר, התשלום ולוח הזמנים

ברגע ששני הצדדים אישרו בכתב את תנאי העיסקה, הנכס “יורד מהשוק” כלומר הוא מוצג בתוכנת סוכני הנדל”ן ובכל אתרי האינטרנט בסטטוס של “לא זמין”, וברוב המקרים מפסיקים להראות את הנכס לקונים פוטנציאליים (אלא אם כן המוכר דורש זאת בכתב וזה מוסכם על כל הצדדים).

מאותו הרגע ועד יום סגירת העסקה, כ4-10 שבועות,  נעשות כמה וכמה פעולות לאימות פרטי הנכס, מצב הנכס, מצב הטייטל – כלומר האם ישנם חובות, או אלו שהם בעיות כגון חוסר הסכמה על גבולות הנכס, או לדוגמה תביעת בעלות מיורש.  הקונה בד”כ שולח מומחים לבנייה לצורך הערכת שיפוץ במידת הצורך, וכן מפקח מורשה אשר בודק בעיות כגון טרמיטים בתוך העץ או פליטות גז כגון: ראדון.

והיה ונמצאו ליקויים, מתחיל שוב המשא ומתן. הקונה יכול לדרוש או תיקון הליקויים או הורדה במחיר לצורך התיקון. במידה והמוכר מסכים, העסקה ממשיכה והקונה עדיין מחוייב. במידה והמוכר לא מעוניין או לא יכול לתקן – הקונה ראשי להמשיך את העיסקה או לבטלה ולקבל את כספי הפיקדון בחזרה. (כספי הפיקדון נמצאים כל הזמן בביטחון בחשבון בנק יעודי אצל משרד הברוקר).

במידה ואין ליקויים או שהקונה והמוכר מגיעים להבנות לגבי מי מתקן מה וכו’ – ממשיכים עם העסקה ונפגשים כולם במשרד ה טייטל קומפני  ביום של הסגירה – העברת הבעלות.

אני נוכח כסוכן של הקונה, הסוכן של המוכר, ובמקרים רבים גם של הקונים וגם של והמוכרים.

נדלן בארצות הברית
נדלן בארצות הברית

Compare listings

Compare